Gašper Marguč je bil s šestimi zadetki med najboljšimi strelci Celja. Foto: www.rk-celje.si/Slavko Kolar
Prednost Gorenja se vse bolj topi

Prvi polčas je bil izenačen. Gostitelji so ga dobili s 14:13, potem ko so si dvakrat priigrali dva zadetka prednosti, Velenjčani pa so vodili le enkrat. V nadaljevanju so Celjani v 51. minuti povedli z 22:19, nato tekmecem dvakrat ušli tudi na +5 (24:19, 26:21) in prednost zadržali do konca.
Dobro je branil Mirko Alilović (14 obramb), s po šestimi zadetki pa sta se izkazala 20-letna Žiga Mlakar in Gašper Marguč. Toliko jih je dosegel tudi Momir Rnić.
Varovanci Mira Požuna so bili prvič letos boljši od Gorenja, ki je končnico začelo s petimi točkami naskoka pred Cimosom Koprom, zdaj pa Koprčani (v sredo so za gol ugnali Loko) zaostajajo le še eno. Gostom, ki so igrali brez poškodovanega Marka Bezjaka, ni pomagalo niti 21 obramb Ivana Gajića. Željko Musa je bil s petimi zadetki njihov najboljši strelec.