Velenjčani so na Obali dobro začeli in povedli s 4:1, a nato hitro zaostali (4:7). Pobudo so prevzeli Koprčani, ki so na odmor odšli s prednostjo 15:10.

Domači so na začetku drugega polčasa ušli celo na +7. Gorenje se je v nadaljevanju prebudilo, iz minute v minuto manjšalo zaostanek in po zadetku Maria Šoštariča v 53. minuti izenačilo na 26:26.

Razveljavljen zadetek Sokoliča
V napeti končnici je Gorenje po zadetkih Anžeta Ratajca in Nika Medveda ušlo na 30:28. Žiga Smolnik je zadel za priključek, nato pa je v zadnji sekundi Tilen Sokolič celo izenačil, a sta sodnika Kavalar in Žibret gol razveljavila, saj naj bi po njunem mnenju čas že potekel.

Celjani Ribnici vrnili z obrestmi
Drugouvrščeni Celjani so se Ribnici oddolžili za "odvzeto" točko. Tokrat so bili boljši s 35:25. Žiga Mlakar je zabil devet golov.