Gorenje s +13 odpravilo Haslum

Gostje so dobro odprli tekmo in s hitrimi protinapadi povedli s 5:0 ter 7:3. Trener domačih Ivan Vajdl je vratarja Benjamina Burića zamenjal s Klemenom Ferlinom, kar se je kmalu obrestovalo. Ferlin je namreč z nekaj obrambami (na koncu 20) pripomogel k preobratu. V 15. minuti je bilo 9:9, do odmora pa so si domači priigrali prednost z 18:13.

V nadaljevanju so se Norvežani približali na 19:21, zato je Vajdl vzel minuto odmora, ki je pomagala. Najboljši igralec tekme Staš Skube, ki je dosegel devet golov, je namreč v 52. minuti povišal na 28:21, s čimer je bil zmagovalec odločen.

Gorenje se bo v naslednjem krogu, 28. februarja ob 19.30, v gosteh pomerilo s Pfadi Winterthurjem.