Jure Dolenec je bil skupaj z Fahrudinom Melićem prvi strelec Gorenja. Foto: Aleš Fevžer
Milorad Krivokapić
Milorad Krivokapić je žogo 11-krat poslal v mariborsko mrežo. Foto: Aleš Fevžer
Cimos v Pokalu Slovenije izločil Maribor

Še posebej vroče je bilo v Trebnjem, kjer so se gostitelji proti Gorenju dobro držali, po prvem delu podaljška sta bili ekipi še vedno izenačeni (36:36), v drugem delu podaljšane igre pa so Velenjčani strnili vrste v obrambi in tesno zmagali (37:39).

Najučinkovitejši igralec je bil Staš Skube, ki je dosegel 11 zadetkov, Marko Radelj jih je pristavil 9. Pri Velenjčanih sta bila s 7 zadetki najnevarnejša Fahrudin Melić in Jure Dolenec.

Krivokapić pokopal Mariborčane
Po zmagi v državnem prvenstvu v Mariboru proti Braniku so Koprčani tokrat slavili še na domačem igrišču (34:27). Vse do sredine polčasa so gledalci lahko spremljali dokaj izenačeno srečanje, nato pa se je rokometašem Cimosa, predvsem po zaslugi Milorada Krivokapića in Deana Bombača, uspelo odlepiti ter tako na odmor oditi s prednostjo 5 golov. V uvodnih minutah drugega polčasa pa so lanskoletni finalisti pokalnega tekmovanja ob dveh igralcih več na parketu ušli na +9. Varovanci Marka Šibile so se poskušali vrniti v igro, a so jih Koprčani varno držali na razdalji.

Krivokapić razigran proti Mariborčanom
Celjani so brez večjih težav doma ugnali Istrabenz plini Izolo (33:19), najučinkovitejša sta bila Borut Mačkovšek in David Razgor, ki sta dosegla po 6 zadetkov. Sviš Pekarna Grosuplje je na Ptuju z 29:25 ugnala Dravo.