Gorenje Velenje je po Slovanu, Celju Pivovarni Laško, Olimpiji in Krimu 5. slovenska ekipa, ki bo zaigrala v finalu kakšnega od evropskih tekmovanj. Foto: www.rk-gorenje.com
Velenjčani že pogledujejo proti finalu
Gorenjeva misija v Švici uspela

Velenjčani so v 1. polčasu povsem nadzirali dogajanje na igrišču. Na krilih odličnega Ivana Gajića (na koncu 18 obramb) so v 27. minuti povedli celo s +4 (14:10), na odmor pa odšli s prednostjo 15:13.

Rnić zadeval v ključnih trenutkih
V nadaljevanju je sledil občuten padec v igri os. Zatajil je predvsem napad, ki ni imel rešitev na švicarsko obrambo 6-0. Domači so v 39. minuti izenačili na 18:18, nato pa kmalu povedli. Vroče je postalo v 55. minuti, ko so Švicarji dvakrat ušli na +4 (25:21 in 26:22). Obakrat je sledil odgovor Momirja Rnića, s 7 goli prvega strelca tekme, tako da so bile zadnje minute na velenjski klopi vendarle mirne in vesele, saj je to prvi finale Gorenja v evropskih tekmovanjih.

Gummersbach s starimi znanci
Zadnja ovira na poti do lovorike je nemški Gummersbach, za katerega nastopajo trije nekdanji rokometaši Gorenja: Momir Ilić, Drago Vuković in Vedran Zrnić. Finalni tekmi bosta zadnji teden v maju.

Ivica Obrvan, trener Gorenja: "V prvem polčasu smo odigrali po pričakovanjih. Ves čas smo imeli aktiven rezultat. Ko smo odšli na odmor z dvema goloma prednosti, smo vedeli, da smo zelo blizu finala. Po odličnem začetku v nadaljevanju smo padli v krizo, za katero še ne vemo ali je posledica utrujenosti, nezbranosti ali morda celo manjše panike. Z nekoliko boljšo igro bi morda lahko celo zmagali, toda kljub porazu ostaja veliko zadovoljstvo ob uvrstitvi v finale. Čestitke vsem igralcem in zahvala navijačem."