Ivica Obrvan je na koncu tekme izgubil živce, pomiril se je šele po posredovanju igralcev. Foto: www.rk-gorenje.com
Sebastian Skube
Sebastian Skube je za Trimo dosegel pet zadetkov. Foto: RTV SLO
Gorenje ob točko v Trebnjem

Večji del uvodnega polčasa je bil izenačen, izid je bil nazadnje poravnan pri 7:7, končnica polčasa pa je pripadla Gorenju, ki je na odmor odšel s prednostjo 15:12.

Velenje še v 59. minuti vodilo za dva zadetka
Ose so večino drugega polčasa vodile z dvema zadetkoma prednosti, tako je Ivan Čupić v predzadnji minuti zadel za vodstvo 24:22. V šokantnih zadnjih minutah so gostitetelji dosegli dva zadetka. Velenjčani so imeli 29 sekund za zadnji napad, ki ga je zaključil Matjaž Mlakar, a sodnika nista piskala ničesar.

Obrvan izgubil živce
Na nasprotni strani so gostitelji stekli v protinapad, ose pa so napad ustavile s prekrškom. V manjšem kaosu je na igrišče pridrvel trener Gorenja Ivica Obrvan, ki je bil očitno še pod vtisom nedosejenega prekrška nad Mlakarjem, in želel besedno obračunati s sodnikoma. Ta sta na koncu dosodila devetmetrovko, ki pa ni vplivala na končni izid.

Novi točki za Koper in Celje
Vodilni Cimos Koper je z 32:21 zlahka ugnal Jeruzalem Ormož, Celje Pivovarna Laško pa je do novih dveh točk prišla na gostovanju pri Merkurju, ki so ga pivovarji dobili z 28:22.