Renato Vugrinec je ključni mož pivovarjev v letošnji sezoni za uspehe proti Gorenju. Foto: MMC RTV SLO
Celjani odpravili še Gorenje

Zlatorog je že v prvem polčasu spremljal ognjevito predstavo, v kateri so prvi pobudo prevzeli gostje. V 13. minuti so povedli že s 7:10. Pivovarji so znali odgovoriti tudi brez poškodovanega kapetana Eda Kokšarova. Z delnim nizom 11:2 so praktično prelomili tekmo in si do polčasa priigrali kar zajetno zalogo šestih golov prednosti (18:12).

Renato Vugrinec, ki je odločil prvi medsebojni obračun (27:28) v mariborski dvorani Tabor pred slabimi tremi meseci, je že v prvem delu zabil kar sedem golov, do konca skupno osem.

V nadaljevanju so gostitelji suvereno branili in ubranili prednost. V 47. minuti so povedli celo z najvišjo prednostjo na tekmi - sedem golov (27:20). "Ose" so se uspele približati le na dva gola zaostanka. Poleg Vugrinca je osem zadetkov dosegel še Alem Toskić. Richard Stochl je blestel z 22 obrambami. Za goste Ivan Čupić 13 golov. Celjani ostajajo neporaženi v prvenstvu, to je bila njihova 12. zaporedna zmaga.