Igralci Hamburga se veselijo največjega uspeha v zgodovini kluba, ki je bil ustanovljen šele leta 1999. Hamburg je leta 2007 že osvojil Pokal pokalnih zmagovalcev. Foto: EPA
Sergej Rutenka
Sergej Rutenka je bil z osmimi goli najboljši strelec finala, kar pa je bolj slaba tolažba. Belorus, ki ima tudi slovensko državljanstvo, ostaja pri petih naslovih evropskega klubskega prvaka. Foto: Reuters
Hans Lindberg
Najboljši strelec Lige prvakov Hans Lindberg je v finalu dosegel šest golov, skupaj pa 101. Foto: Reuters

Hamburg se je sicer v Ligo prvakov uvrstil na septembrskem kvalifikacijskem turnirju v Saint Raphaelu, kjer je bil boljši od domače ekipe, Cimosa in Wisle Plock.

V osmini finala je izločil Celje Pivovarno Laško, potem ko je povratno tekmo na domačem igrišču celo izgubil (31:28). Nato sta padla Flensburg in Kiel, za piko na i pa še Barcelona.

Prvi polčas pripadel Barceloni
Barcelona je večji del prvega polčasa tesno vodila, za kar sta bila najzaslužnejša Sergej Rutenka, ki je dosegel štiri gole iz petih poskusov, in vratar Danijel Šarić, ki je zbral osem obramb. Rutenko je že na začetku tekme grobo ustavil Marcin Lijewski, a to Belorusa ni vrglo iz tira, tako da so Katalonci na odmor odšli s prednostjo +2 (11:9).

Hamburg od -3 do +2
V 35. minuti je Barcelona po protinapadu Victorja Tomasa prvič povedla s +3 (13:10), toda Hamburg se je s tremi goli v dobrih dveh minutah vrnil za 13:13. In ko je bil nato izključen še Juanin Garcia, je kazalo, da je morda napočil čas za preobrat. Toda Barca je zabila dva gola zapored za 15:13, a je sledil spet trojček Hamburga za sploh prvo vodstvo na tekmi. Po golu Igorja Vorija (16:15) je bil trener Barcelone Xavi Pascual prisiljen vzeti minuto odmora. Malo pozneje je Fredrik Petersen povišal na +2 (18:16).

Kraus povzročal veliko težav Kataloncem
Pri Hamburgu se je v drugem polčasu razigral Michael Kraus, ki je v 48. minuti spet zadel za +2 (20:18), tako da je moral Pascual znova vzeti minuto odmora. Po njej je v vrata Barcelone stopil Arpad Šterbik, ki je z dvema zaporednima obrambama omogočil izenačenje na 20:20. Sledila je minuta odmora, po kateri se je Hamburg z enim golom Hansa Lindberga in dvema Krausa v 24. minuti odlepil na 23:20, v naslednjem napadu pa je Petersen zadel za +4 (24:20).

Barcelona se je izvlekla v podaljšek
A Barcelona se ni predala. Izkoristila je prednost dveh igralcev več in v 57. minuti prek Jesperja Nöddesboja znižala na 23:24, v naslednjem napadu pa prek Tomasa izenačila na 24:24. Na semaforju sta ostali še dve minuti. Pol minute pred koncem je Šterbik pri 25:25 (Lindberg; Rutenka) ubranil poskus Lindberga, na drugi strani pa Johannes Bitter tri sekunde pred sireno poskus Rutenke, tako da je bil na vrsti podaljšek.

Bitter prevesil tehtnico na stran Hamburga
Tega je z dvema zaporednima goloma odprl Domagoj Duvnjak (27:25), prednost pa je Hamburg obdržal do konca prvega dela (28:26). Po zaporednih obrambah Šterbika je Garcia v 68. minuti izenačil na 29:29. Lindberg je bil na drugi strani natančen s sedemmetrovke (30:29). Bitter je nato ubranil strel Gurbinda, Šterbik pa Lijewskega. Barca je imela napad za izenačenje, a je Bitter ustavil poskus Garcie. Sledil je še strel Rutenke z devetih metrov, ki pa je končal v bloku.

Zormanove Kielce tretje v Evropi
V tekmi za 3. mesto so Kielce, za katere Uroš Zorman tokrat ni igral, premagale Kiel z 31:30. Poljski prvaki so v prvem polčasu vodili že za devet golov (14:5). Kiel se ni predal, pol minute pred koncem je imel Momir Ilić sedemmetrovko za izenačenje na 31:31, vendar mu je Venio Losert ubranil poskus.