Adnan Harmandić je nagnil tehtnico na velenjsko stran. Foto: MMC RTV SLO
Jure Natek
Momir Ilić
Rokometaši Kiela so v derbiju kroga s 30:27 premagali Barcelono. Momir Ilić (na sliki) je dosegel 5 golov za zebre, Sergej Rutenka na nasprotni strani pa 3. Foto: EPA
Velenjčani dobili tekmo proti Bosni

Harmandić, nekdanji igralec moštva iz Sarajeva, se je dvignil z več kot 9 metrov in zadel od prečke. Bosna je dobila prvi polčas s 17:15, potem ko je v vratih odlično branil Nebojša Grahovac, v protinapadih pa blestel Fahrudin Melić (6 golov do odmora). Domači se ob izjemno gibljivi obrambi gostov 6-0 niso naigrali.

V drugem polčasu so 'ose' ujele Sarajevčane na 18:18, nato pa v 49. minuti z golom Marka Bezjaka prvič povedle z dvema goloma razlike (26:24). Ko je dve minuti pred koncem Boštjan Kavaš znova poskrbel za + 2 (29:27), je kazalo, da je odpor gostov zlomljen, a so varovanci Irfana Smajlagića izenačili 30 sekund pred sireno. Po minuti odmora je zadnjo akcijo uspešno izpeljal Harmandić za prvo zmago Gorenja v Ligi prvakov. Slovenski prvaki bodo v 3. krogu v nedeljo, 18. oktobra, gostovali pri Chamberyju.

Obrvan: Rnić je pod hudim pritiskom
"Vedeli smo, da je pred nami izjemno težka tekma, na koncu pa smo do prvih točk prišli s kančkom sreče. V naši ekipi se pozna odsotnost dveh levih zunanjih igralcev, Momir Rnić je še vedno premlad igralec in v Ligi prvakov nastopa pod hudim pritiskom. Že prihodnji teden nas čaka nova težka naloga, francoski Chambery bo na svojem domačem igrišču zagotovo naredil vse, da osvoji točki,"
je po tekmi dejal trener Gorenja Ivica Obrvan, ki zaradi administrativne napake v Ligi prvakov ne more računati na Klemna Cehteta, Dina Bajrama in Sergea Datukašvilija, kar pomeni, da na levem zunanjem igra le Momir Rnić.