Varovanke Roberta Beguša so si odločilno prednost nabrale že v prvem polčasu (17:8). Razpoložena je bila vratarka Sergeja Stefanišin. V nadaljevanju so priložnost dobile mlajše igralke in gostje so se približale. V zaključku tekme so imele priložnost, da bi prišle na vsega gol zaostanka, a so jo zapravile, tako da je na koncu Slovenija zasluženo slavila. Manuela Hrnjič je dosegla 11 golov.

Zadovoljen sem predvsem z igro v prvem polčasu in s tem, da so mlade rokometašice igrale kar nekaj časa ter s tem pridobivale prepotrebne izkušnje za naprej," je dejal Beguš. V soboto se bodo Slovenke srečale s Turčijo, ki je s 24:28 izgubila proti Hrvaški.

SLOVENIJA - ČRNA GORA 25:23 (17:8)
500; Hrnjič 11, Derčar in Irman po 3, Potočnik, Kurent in Sotler po 2, Mihič in Čvorak po 1; Radičević 9.

HRVAŠKA - TURČIJA 28:24 (16:13)