Gold Club (na sliki prizor s finala slovenskega pokala proti Celju) je dobro začel nastope v Evropi. Foto: RTV SLO

Hrpeljci, ki bodo tudi drugo tekmo odigrali pred svojimi navijači, so slavili z 31:23 in si v Pokalu pokalnih zmagovalcev praktično že zagotovili napredovanje v tretji krog. Najboljši strelec je bil Zoran Jovičič, ki je zadel osemkrat.

Slovenski pokalni zmagovalci so v prvem polčasu vodili za največ šest zadetkov, v drugem pa že v 38. minuti za osem, kar je bila tudi razlika na koncu.

"Predvsem me veseli, da so se vrnili nekateri naši poškodovani rokometaši, prepričan pa sem, da se bomo v nedeljo prikazali še v boljši luči," je povedal trener domačih Vojko Lazar. Gostje so v Slovenijo pripotovali z avtobusom, zato so bili razumljivo zelo utrujeni.

Celjani bodo v soboto v Ligi prvakov gostovali v Atenah, v nedeljo pa bo Gorenje nastopilo v Meranu. V Pokalu EHF se bo Cimos iz Kopra pomeril z estonskim Servitijem, v drugem krogu kvalifikacij za žensko Ligo prvakov pa Celjske mesnine čaka težko delo pri Viborgu.