Ivano Balić je znova potrdil, da je igralec velikega formata, saj je zadel odločilno 7-m. Foto: EPA

Varovanci Lina Červerja so v finalu turnirja, ki je potekal v Nemčiji in na Švedskem, šele po izvajanju sedemmetrovk premagali neugodno Tunizijo s 33:31. Redni del se je končal 29:29, s sedmih metrov so bili natančnejši Hrvatje s 4:2.

Kdaj po evropski naslov?
To je bila prva zmaga za Hrvaško na svetovnem pokalu, tako da zdaj slovenskim južnim sosedom od rokometnih lovorik manjka samo še naslov evropskih prvakov.

Januarja rokometni svet čaka svetovno prvenstvo v Nemčiji, kjer bo Hrvaška poleg Španije glavni favorit turnirja, Tunizija bo igrala v skupini s Slovenijo.