Francoski rokometaši (na desni Nikola Karabatic) so brez težav ugnali reprezentanco Egipta. Foto: EPA

Alžirci so bili v prvem polčasu povsem enakovreden nasprotnik, v drugem pa so proti koncu tekme storili vse preveč napak, ki so jih Hrvati takoj kaznovali. Dobrih deset minut pred koncem je Blaženko Lacković zadel za 23:14, ekipa Alžirije se je predala.

V skupini A so bili Nemci že pred tekmo veliki favoriti, na parketu pa jim ekipa Bahrajna enostavno ni mogla slediti. Odlično so igrali zlasti po krilih. Bahrajnčani so se sicer upirali, a niso bili kos fizično precej močnejšim Nemcem. Do gladke zmage so v skupini C prišli tudi Srbi, ki so z 18:35 odpravili Avstralce, ki so zapravili kopico napadov, Srbija pa je njihove napake spretno izkoriščala. S sedmimi goli se je izkazal Marko Vujin.

Precej več dela so imeli Španci, ki so se morali pošteno namučiti proti reprezentanci Tunizije, ki je vodila tudi že s 14:12, a je Španija kmalu vzela usodo v svoje roke in z učinkovitejšim napadom kmalu spreobrnila izid ter tekmo dobila z 18:21.