Momir Ilić je bil edina svetla točka Gorenja v drugem polčasu, ko je dosegel šest zadetkov. Skupaj jih je na tekmi dosegel 11. Foto: RTV SLO
Marko Oštir
Marko Oštir se je v obrambi boril z visokimi Danci. Foto: RTV SLO
Rokometaši danskega Aarhusa
Rokometaši danskega Aarhusa so v Velenju storili velik korak k prvemu mestu v skupini C rokometne Lige prvakov. Foto: RTV SLO
Lars Walther
Lars Walther je bil po srečanju razočaran nad igro svojih varovancev. Foto: RTV SLO

Srečanje se je začelo enakovredno na obeh straneh. V 15. minuti so gostje vodili s 7:6, sledil je pravi preporod gostiteljev, ki so v naslednjih desetih minutah na krilih Momirja Ilića (5 zadetkov) in izjemnega vratarja Dušana Podpečana (12 obramb v prvem polčasu) naredili delni izid 8:0 in na semaforju je pisalo 14:7.

Drugi del se je začel enakovredno in kljub trdi obrambi gostov Velenjčani niso popuščali. V prvih desetih minutah drugega dela je blestel predvsem Ilić, ki je trikrat zadel v polno, poleg tega pa je rokometaš iz Srbije in Črne gore tudi lepo podajal svojim soigralcem. Njegove žoge, ki so imele oči, je v zadetke večkrat pospremil Marko Oštir.

Sledile so krizne minute, ko je Aarhus s potrpežljivo igro v napadu spreobrnil izid in po zadetku Kasperja Söndergaarda v 48. minuti znova povedel z 22:21. V tem obdobju igre rokometaši iz Saleške doline niso mogli ustaviti Thomasa Holsta.

Slaba igra Velenjčanov se je nadaljevala in gostje so do najvišje prednosti na tekmi prišli po dveh izjemnih zadetkih Söndergaarda (skupaj 8 zadetkov) v 55. minuti (24:27). Upanje sta gostiteljem sta vrnila Vedran Zrnić in Sebastjan Sovič (26:27), na drugi strani pa je Micke Naesby povišal na +2 in tako je bil zmagovalec tekme odločen. Dvakrat je v zadnjih petih minutah iz izjemnega položaja zgrešil nerazpoloženi Vedran Zrnić, v zadnjem napadu je bil nenatančen vratar Podpečan.

Izjavi po tekmi:
Lars Walther: "V prvem delu smo igrali disciplinirano in kot smo se dogovorili. V nadaljevanju se je slika obrnila na glavo. Moji igralci so igrali individualno, ko pa smo zašli v rezultatsko krizo pa še živčno. Zmaga Dancev je popolnoma zaslužena, saj so odigrali taktično in zrelo."

Momir Ilić: "Razočaran sem, ne vem, kaj naj rečem. Ko vodiš za sedem zadetkov in potem izgubiš, je nekaj narobe. To je profesionalen šport in ne zabava."