David Imperl je s 14 obrambami spravljal Koprčane v obup. Foto: MMC RTV SLO
Cimos Koper klonil v Trebnjem

Gostitelji so si s pomočjo izjemnega vratarja Davida Imperla (14 obramb na tekmi) že v prvem delu zagotovili prednost šestih zadetkov (14:8). Koprčani so v drugem polčasu zaigrali agresivneje v obrambi, a je sijajni Jure Sušin vseeno našel prave rešitve. Najboljši strelec srečanja je dosegel 11 golov. 10 minut pred koncem je imel Trimo osem zadetkov prednosti. Gostje so se sicer približali, Staš Skube pa je postavil končni izid srečanja.

"Ose" brez težav v Novem mestu
Krka je v športni dvorani Marof izgubila z Gorenjem z 18:34. Varovanci Branka Tamšeta so skozi celotno srečanje narekovali ritem igre. Zaradi poškodb pri krkaših nista zaigrala Aleš Sirk in Izidor Hotko, ki bosta najverjetneje počivala še eno tekmo. Srečanje je minilo v znamenju izključitev na obeh straneh, skupaj je bilo kar 32 minut izključitev, poleg tega pa je bil v 40. minuti direktno diskvalificiran Uroš Hočevar, ki je preostanek tekme spremljal na tribuni. Varovanci Benjamina Teraša niso uspeli najti recepta za razigranega Simiča, ki je dosegel sedem zadetkov. Vratar gostov Ivan Gajič je ubranil 12 strelov. Velenjčani so si v drugem delu priigrali največjo prednost, ki je zanašala 16 golov.

"Gostovanja v Novem mestu so vedno neugodna, vemo, da domačin Krka v domači dvorani vedno grize, tako je bilo tudi danes. Na začetku so nam dobro parirali poznala se jim je odsotnost dveh ključnih igralcev. Mi smo odigrali tako, kot smo se dogovorili, dali smo tudi priložnost mlajšim igralcem. Kvaliteta je bila na naši strani. Vsekakor pa želim igralcem Krke v nadaljevanju prvenstva več sreče, kot so jo imeli do sedaj," je dejal Branko Tamše.