Barbara Varlec je bila s petimi zadetki druga najboljša strelka tekme. Foto: MMC RTV SLO
Nova gladka zmaga rokometašic

Na Obali so bile Slovenke za razred boljše nasprotnice in so s tretjim zmagoslavjem naredile velik korak k uvrstitvi na letošnji zaključni turnir. Do konca kvalifikacij sta še dve tekmi: 26. maja proti Nemkam in 30. maja proti Belorusinjam.

Po uvodnih težav je igra vendarle stekla
V uvodnih minutah je imela uvodna postava kar nekaj težav s čvrsto in grobo obrambo Italijank, ki pa je naposled le padla. Prvo vodstvo so si varovanke Ivice Rimanića priigrale v sedmi minuti, ko je Šonova s sedmih metrov zadela za 3:2. Že pet minut kasneje se je vodstvo povišalo na štiri zadetke (7:3). V prvem polčasu so Slovenke zgrešile nekaj stoodstotnih priložnosti, s hrabrimi obrambami pa se je tudi izkazala italijanska vratarka.

Napake Italijank prinesle lahko zmago
Na začetku drugega polčasa so Italijanke domačinkam zapretile z delnim izidom 3:0, a so Slovenke nato v 40. minuti zopet povedle za deset (24:14). V zadnji tretjini tekme so nato pridno izkoriščale napake italijanske obrambe in na koncu tudi brez težav slavile. Največjo prednost so si priborile v 53. minuti, ko so vodile za 13 zadetkov (32:19).