Momir Rnić je s sedmimi goli pokopal Celjane. Foto: MMC RTV SLO
Tone Tiselj
Tone Tiselj je bil znova zelo razočaran. Foto: MMC RTV SLO
Gorenje nadigralo Celjane

Prva tekma predzadnjega kroga lige za prvaka je bila pomembna predvsem za gostitelje, ki se borijo za naslov državnega prvaka. Celjani, za katerimi je najslabša sezona v samostojni Sloveniji, so tokrat nastopili le v nekoliko manj okrnjeni zasedbi, saj se je v ekipo po prebolenih noricah vrnil Edi Kokšarov, v njej pa je bil tudi Miladin Kozlina.

Začetek je pripadel Celjanom, ki so v 11. minuti še zadnjič na tekmi vodili s 4:3. Trener Tone Tiselj je v obrambi igral z Brankom Bedekovičem in Kozlino, v napadu pa sta ju menjala Kokšarov in Renato Sulić. V slabi in raztrgani igri na obeh straneh je bil izid izenačen do 20. minute, ko so Velenjčani prvič povedli za dva gola (7:5), na odmor pa so odšli s štirimi goli prednosti.

Nov negativni rekord Celjanov
V nadaljevanju se je prednost gostiteljev vseskozi gibala med štirimi in petimi goli, blestel je domači vratar Ivan Gajić. Tiselj je vseskozi veliko menjal, a ni našel razpoloženih igralcev. Celjani so do 50. minute dosegli le 14 golov. Gostje so v zadnjih minutah popolnoma popustili, s 15 doseženimi goli pa so postavili še en negativni rekord v letošnji obupni sezoni.

Odločitev o prvaku 28. maja v Kopru
Celjani se bodo v zadnjem krogu doma pomerili s trebanjskim Trimom, tekma pa bo v sredo, 27. maja. Velenjčani bodo naslednji dan gostovali v Kopru, kjer se bodo v odločilni tekmi za naslov državnega prvaka pomerili s Cimosom.

Gorenje dve tekmi ne bo igralo v svoji dvorani
Disciplinski sodnik Zveze rokometnih prvoligašev Slovenije je izrekel kazni po incidentu na tekmi med Gorenjem in koprskim Cimosom, ki je bila 6. maja v Rdeči dvorani. Na tej tekmi so Velenjčani zmagali s 27:26, na tribuni in igrišču pa se je zgodilo veliko incidentov. Gorenje mora plačati 1.700 evrov, prav tako pa naslednji dve tekmi ne bo smel igrati v svoji dvorani. Pomožni trener velenjske zasedbe Ante Bojić v naslednjih šestih mesecih ne bo smel opravljati svojega poklica, postopek proti trenerju Gorenja Ivici Obrvanu in igralcu koprskega moštva Alanu Blaževiću pa je začasno ustavljen, ker je disciplinski sodnik zahteval dodatne izjave. Koprčan Draško Mrvaljević tri mesece ne bo smel igrati.

Rok za pritožbo je osem dni. Večina kaznovanih bo do konca sezone nemoteno opravljala svoje delo. Izjema je le Obrvan, ki si je že pred časom prislužil trimesečno prepoved opravljanja trenerske funkcije.