Katalonci so Nikolo Karabatića zaustavljali na vse mogoče načine. Foto: EPA
Iker Romero in Vid Kavtičnik
Vid Kavtičnik v obrambni akciji proti Ikerju Romeru. Foto: EPA

Nemci so tekmo v Blaugrani, ki presenetljivo ni bila razprodana, začeli odlično. V 7. minuti so vodili že s 6:2, polčas pa dobili za gol (20:19). Še v 43. minuti je semafor kazal 29:27 v korist "zeber", nato pa so aktualni prvaki v mislih očitno že začeli slaviti. Barcelona je z delnim izidom 4:0 (46.) prevzela pobudo in upi na "čudež" so oživeli.

Barcelona ušla že na +6
Evropskim prvakom je postalo pošteno vroče 4 minute pred koncem, ko je po golu Ikerja Romera Barca povedla z 41:35. V končnici so se Nemci le zbrali in na krilih vratarja Thierryja Omeyerja, ki je skupno ustavil 21 strelov, preprečili senzacijo. Poleg Francoza sta za napredovanje najzaslužnejša njegov rojak Nikola Karabatić z 10 in Čeh Filip Jicha z 8 goli (7 v 2. polčasu). Pomemben delež je s 4 zadetki odigral tudi Vid Kavtičnik, ki se bo v finalu pomeril z reprezentančnima kolegoma Urošem Zormanom in Alešem Pajovičem, članoma Ciudad Reala.