Luka Žvižej se je izkazal in odigral odlično tekmo. Foto: EPA
Pavel Baškin

Tam je namreč Meškov s 30:24 ugnal Bosno in ji tako preprečil, da bi se v zadnjem krogu za napredovanje v Sarajevu pomerila z "osami". Slednje so v Szegedu v prvem polčasu zaostajale tudi že za štiri gole (6:2), kljub trem zastreljanim sedemmetrovkam pa v 20. minuti znižale na 9:8. Gostitelji so do odmora spet prišli do prednosti štirih zadetkov (15:11). Razlog je tičal tudi v izjemno razpoloženem domačem vratarju Nenadu Puljezeviću, ki se je razbranil v drugi polovici prvega dela.

Živčni Velenjčani so imeli težave tudi v nadaljevanju, Szeged pa je v 40. minuti povedel z najvišjo prednostjo na tekmi - 20:12 - in tekmo mirno pripeljal do konca.

Puljezević je blestel tako kot na prvem obračunu teh dveh nasprotnikov v velenjski Rdeči dvorani in na klop odšel s 23 obrambami. Slovenski reprezentant Luka Žvižej je zabil sedem golov za gostitelje, pri slovenskih podprvakih je bil prvi strelec Pavel Baškin (5).