Edi Kokšarov je dosegel osem zadetkov, najbolj pomembnega tri sekunde pred koncem tekme. Foto: MMC RTV SLO
Matjaž Brumen
Celjanom vroči derbi prvenstva

Dolgo časa je kazalo, da bodo pivovarji v Bonifiki povsem povozili Koprčane, saj so ob polčasu vodili kar z devetimi zadetki razlike (18:9). A v drugem polčasu so varovanci Matjaža Tominca uprizorili neverjeten preobrat in skoraj prišli do točke.

Koper v prvem polčasu izgubil 12 žog
Prvi polčas je povsem minil v znamenju Štajercev. Ti so še v 16. minuti vodili z 8:5. Tekma se je prelomila v naslednjih sedmih minutah, v katerih so Celjani po delnem nizu 6:1 prednost povišali na 14:6. Ob polčasu je bila razlika že devet zadetkov (18:9)! Gostitelji so v napadu igrali obupno, saj so v tem obdobju zapravili kar 12 žog (gostje le 2), kar so Celjani kaznovali s številnimi lahkimi zadetki, ki so jih dosegli v protinapadih.

Rezar ubranil nekaj pomembnih strelov
V nadaljevanju so Primorci vse svoje sile usmerili v napad in že v 44. minuti znižali na 18:21. Celjani so imeli isto prednost še v 54. minuti (26:23), a v napadu nikakor niso mogli zadeti. V vratih jih je reševal razpoloženi Aljoša Rezar, ki je med drugim Andreju Kastelicu ubranil tudi sedemmetrovko.

Najprej zadel Hribar, nato še Kokšarov
V dramatični zadnji minuti so najprej Celjani pri vodstvu s 26:25 zapravili napad, ko so se odločili za tvegano akcijo cepelina. Na drugi strani sta sodnika po prodoru Matjaža Brumna hitro pokazala na sedmmetrovko, ki jo je 15 sekund pred koncem mirno izkoristil Boštjan Hribar. Celjani so ekspresno izpeljali protinapad, ki ga je vsega tri sekunde pred koncem z zadetkom končal Edi Kokšarov.

Prevent presenetil ose
Celju je šel na roke tudi poraz Gorenja, ki je doma presenetljivo izgubil proti Preventu. Velenjčani so po sijajni zmagi v prvi tekmi osmine finala Pokala EHF proti Debrecenu (35:24) povsem padli. Prevent je v 40. minuti vodil že z 29:20. A gostiteljem je nekaj minut pred koncem vseeno še uspelo izenačiti (31:31), končnica pa je vseeno pripadla spočitemu Preventu.