11 golov Ivana Čupića ni bilo dovolj za zmago Gorenja. Foto: MMC RTV SLO
Koprčani zdaj prvi zasledovalci Celjanov

Koprčani so vodili večino tekme za dva ali tri zadetke. Velenjčani so nekajkrat z delnim izidom nadoknadili zaostanek, prvič so so povedli v 11. minuti po protinapdu Ivana Čupića. Na semaforju se je izpisalo 4:5. Pri Kopru je bil neustavljiv Rok Praznik. Momir Rnič je v 15. minuti izenačil (8:8). Trener Gorenja Branko Tamše je Ivana Gajiča zamenjal z Matevžem Skokom, goste pa je v vodstvo 11:12 v 23. minuti popeljal Miha Žvižej.

V drugem polčasu se je nadaljevala napeta tekma. Koprčani so do občutnejšega vodstva prišli z igralcem manj v 37. minuti po zadetku Balasza Laluške. Sledile so minute "os", ki so z zaostanka štirih zadetkov prišle do vodstva 23:24. Domači so velik korak k zmagi naredili pet minut pred koncem, ko je bil izključen Rok Šimič. Darko Stanić je ob koncu tekme ubranil dve lepi priložnosti Žvižeju in Rniču, skupaj je zbral 13 obramb.

Najboljša strelca pri domačih sta bila David Špiler z devetimi in Uroš Elezovič s petimi zadetki, pri Gorenju je bil najbolj učinkovit Čupić z 11 zadetki.

V naslednjem krogu bodo Koprčani gostovali pri trebanjskem Trimu, Velenjčani pa bodo gostili Celje Pivovarno Laško, ki po zmagi nad Ormožem (38:26) ostaja v lepem vodstvu.