Milorad Krivokapić je bil z osmimi goli prvi strelec tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Tine Poklar
Tine Poklar je prispeval pet zadetkov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ivan Gajić
Gajić je bil s svojimi obrambami junak srečanja v Velenju. Foto: MMC RTV SLO

Gostje so na Bonifiki povedli s 3:0, ko je prvi zadetek za Koper dosegel Dejan Gombač. Prvo vodstvo (8:7) je priboril Milorad Krivokapić s sedemmetrovke. Aleksej Šindin, ki je bil na desnem krilu zelo razpoložen in je izstopal s štirimi zadetki, je moral v 23. minuti po prekršku nad Sebastijanom Skubetom zaradi rdečega kartona na klop. V 27. minuti je razlika narasla na štiri zadetke (12:8), ob polčasu pa je bilo 13:10.

V drugem polčasu je Cimos Koper ob razpoloženem Tinetu Poklarju hitro ušel za devet golov (20:11) in si v nadaljevanju tudi z rezervisti mirno zagotovil četrto zmago v letošnji Ligi prvakov, s tem pa skoraj gotovo tudi osmino finala. Prvi strelec tekme je bil Krivokapić z osmimi goli.

Gorenje prerešetalo Valladolid
Na evropsko prizorišče je stopilo tudi Gorenje Velenje, ki je v prvi tekmi 3. kroga pokala EHF gostilo Valladolid in si pred povratno tekmo priigralo lepo prednost. Velenjska zasedba je z desetimi goli odpravila Špance, ki so na začetku sezone igrali v kvalifikacijah za Ligo prvakov (33:23).

Z odlično igro v obrambi in napadu so popolnoma nadigrali razglašene in živčne goste. Pri Velenjčanih je bil najboljši strelec Fahrudin Melić z desetimi goli.

Varovanci Branka Tamšeta, pri katerih je zaradi poškodbe manjkal Nikola Manojlović, so že v uvodnih minutah dali vedeti, da bo zmaga ostala doma. Povedli so s 3:0, gostje so prvi gol dosegli šele v peti minuti. V nadaljevanju se jim Valladolid ni približal na manj kot tri gole zaostanka, domači pa so rešetali njihovo mrežo z vseh položajev. V vratih Velenja je stal razpoloženi Ivan Gajić, ki je skupaj zbral 15 obramb.

Po vodstvu sedmih golov ob polčasu so gostitelji odlično igro nadaljevali tudi v drugem polčasu in ves čas poviševali razliko. Ta je bila najvišja v 55. minuti, ko je bilo na semaforju +12 za rumeno-črne (32:20).