Velenjčani imeli veliko dela s Koprčani

Velenjčani so prvi polčas dobili s 15:14, v vodstvu pa so bili nekajkrat tudi Koprčani, med drugim z 8:10. Podobno je bilo v drugem delu, ko so gostje še 10 minut pred koncem vodili z 22:23, nato pa so varovanci Boruta Plaskana le upravičili vlogo favorita. Vratar Rok Zaponšek je v zadnjih šestih minutah zbral štiri izmed svojih 15 obramb.

Lažje delo je imelo Celje Pivovarna Laško, ki je bilo suvereno s 43:28 boljše od Jeruzalema Ormoža. Najvišja prednost na tekmi je znašala še gol več. V prvem polčasu so največ vodili z 11 goli prednosti (20:9), ob odmoru je bilo 22:13.

Preostala srečanja osmine finala so bila že prejšnji teden. Žreb četrtfinala, ki bo 23. decembra, bo v sredo.