Dean Bombač je bil s sedmimi goli, pet jih je dosegel do 13. minute tekme, najboljši koprski strelec. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Milorad krivokapić
Milorad Krivokapić je v zadnji sekundi tekme zadel vratnico. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Darko Stanić
Darko Stanić je bil najzaslužnejši za remi Metalurga, saj je zbral 19 obramb. Foto: Reuters
Cimos remiziral z Metalurgom
Gorenje z eno nogo že v četrtfinalu

Ko je Jure Dobelšek v 56. minuti zadel za 22:19, kar je bila sploh najvišja prednost katere od ekip na tekmi, se je zdelo, da je odpor gostov zlomljen.

Vratnici Georgievskega in Krivokapića
Toda v dramatični končnici se varovanci Lina Červarja niso predali. S tremi zaporednimi goli so izid dobro minuto pred koncem izenačili. Za 22:22 je zadel Goce Georgievski z igralcem manj. Makedonci so imeli nato celo napad za zmago, a je domače po strelu Georgievskega rešila vratnica. A priložnost za zmago so dobili tudi domači. Tri sekunde pred koncem so izvajali devetmetrovko, žoga je prišla do Milorada Krivokapića, čigar projektil pa je prav v zadnji sekundi ustavila vratnica.

Cimos ostaja v igri za drugo mesto
V izenačeni tekmi sta se ekipi izmenjavali v minimalnem vodstvu. Goste je predvsem v prvem polčasu reševal vratar Darko Stanić, ki je v tem delu zbral 13 obramb, na koncu pa 19. Cimos kljub zgolj remiju ohranja možnosti za drugo mesto v skupini C, saj ima v preostalih dveh krogih nekoliko lažji razpored. V četrtek gostuje v Hamburgu, nato pa gosti še zadnjeuvrščeno Constanto. Na drugi strani Metalurg gostuje pri Wisli in gosti Hamburg.