Koprčani so po izgubljeni tekmi s Preventom, ki je najverjetneje odločala o končnem petem mestu in uvrstitvi v Evropo, presnetljivo premagali Gorenje. Foto: NN

Gorenje je srečanje v Kopru začelo zanesljivo in sredi prvega polčasa vodilo za 5 golov. Po poškodbi Mojmira Iliča v 12. minuti tekme je na sceno stopil reprezentančni kandidat vratar Jure Vran, ki je z odlično obrambami (skupaj jih je zbral 20) gostiteljem omogočil priključek h Gorenju.

Sredi drugega polčasa je Koper povedel z dvema zadetkoma prednosti, ki jih je uspel zadržati vse do konca. Gorenje je tako izgubilo dve pomembni točki v boju z Gold Clubom za 2. mesto, ki pelje v Ligo prvakov. Hrpeljčani so v Trebnjem zanesljivo odpravili Trimo z 31:22. Izkazal se je bivši igralec Trima Mustafa Torlo z 18 obrambami. Celje Pivovarna Laško je s pol moči premagalo Prevent s 40:29. Celjani so igrali brez poškodovanega Uroša Zormana. 14-kratni državni prvaki so po zaslugi poraza Gorenja še korak bližje novemu naslovu.