Srbski reprezentant Milorad Krivokapić, ki je pred sezono v Cimos prišel iz Pick Szegeda, je bil z 8 zadetki najučinkovitejši Koprčan.  najučinkovitejši Foto: www.rk-koper.si
Srbski reprezentant Milorad Krivokapić, ki je pred sezono v Cimos prišel iz Pick Szegeda, je bil z 8 zadetki najučinkovitejši Koprčan. najučinkovitejši Foto: www.rk-koper.si
Momir Rnić
Momir Rnić ni mogel preprečiti poraza Celjanov. Foto: MMC RTV SLO
Celjani izgubili prvi par točk

zmagi v Kielcah so rokometaši Celja Pivovarne Laško doživeli grenak poraz, saj jih je v 4. krogu državnega prvenstva doma ugnal Cimos Koper (36:35).

Izjemno motivirani Koprčani na eni strani in nekoliko utrujeni Celjani na drui so uprizorili pravo dramo, ki je prvi vrhunec doživela v 38. minuti, ko je bil pri izidu 22:19 izključen Pero Metličić. Hrvat se je razburil po ostrem prekršku Roberta Konečnika nad Urošem Zormanom, sledili so verbalni obračun in prerivanja, tako da mu je sodnik pokazal pot v slačilnico tako kot tudi Konečniku.

Stanić ustavil zadnji poskus Rnića
Domači so prednost držali vse do 53. minute, ko je izenačil Dragan Gajič. Tri minute pred koncem je Cimos po golu Uroša Elezovića znova povedel s +3 (35:32), a to ni zadostovalo za mirno končnico. Zaporedni izključitvi Jureta Dobelška in Bojana Skoka so Celjane pripeljali le na gol zaostanka. 15 sekund pred koncem so imeli ob dveh igralcih več napad za izenačenje, a je Darko Stanić ubranil strel Momirja Rnića.

Poraz ni nič kaj lepa spodbuda za pivovarje pred sobotnim obračunom z Rhein Neckar Löwnom v 2. krogu Lige prvakov.