Renato Sulić je bil prvo ime derbija v Zlatorogu. Foto: RTV SLO
Celjanom zanesljiva zmaga

Pred 1.500 gledalci v Zlatorogu se je Koper dobro upiral. Na začetku je tudi vodil, Celjani pa so vseeno na odmor že odšli z lepo prednostjo petih golov 21:16, pri čemer je Edvard Kokšarov petkrat zadel s sedemmetrovke. V drugem polčasu je razlika narasla na šest
golov, Koprčanom pa se je uspelo približati na tri.

Zadnje minute so bile spet v znamenju prvakov, ki so tako drugič v štirih dneh ugnali žilave tekmece. V sredo je bilo v četrtfinalu Pokala Slovenije tesnih 23:22, lani pa je v državnem prvenstvu primorsko moštvo celo premagalo Celjane na njihovem igrišču. Najboljši igralec tekme je bil Renato Sulić z 10 zadetki.

V drugem derbiju večera je Gorenje z 27:23 premagal Gold Club. V razburljivi tekmi so gostitelji v 48. minuti prvič povedli za tri gole (21:18) in prednost pred 1.500 gledalci obdržali do konca. Prvi strelec je bil Pavel Baškin z osmimi goli.