Krimovke so v Ligi prvakinj dvakrat zmagale (2001 in 2003) ter trikrat nastopile v finalu (1999, 2004 in 2006). Foto: EPA
Krimovke so v Ligi prvakinj dvakrat zmagale (2001 in 2003) ter trikrat nastopile v finalu (1999, 2004 in 2006). Foto: EPA
Cimos Koper
Koprčani, ki so v tej sezoni osvojili prvo mesto v državnem in pokalnem tekmovanju ter evropskem pokalu Challenge, so do zdaj le enkrat igrali v Ligi prvakov. V sezoni 2008/09 se niso prebili v glavni del tekmovanja, saj so v skupini E, kjer so nastopali še ruski Čehovski medvedi, španski Portland San Antonio in romunska Steaua iz Bukarešte, zasedli četrto mesto. Foto: MMC RTV SLO

Skupaj s krimovkami so v tem bobnu še črnogorska Budućnost, avstrijski Hypo in španski Itxako, tako da se z njimi ne morejo pomeriti. Njihovi mogoči tekmeci so norveški Larvik, danski Midtjylland, madžarski Györ in romunska Oltchim Valcea iz prvega ter ruski Dinamo Volgograd, nemški Thüringer, francoski Metz in hrvaška Podravka Vegeta iz tretjega bobna, četrte tekmice pa bodo dobile po treh septembrskih kvalifikacijskih turnirjih, na katerih bodo natopile nekatere zares imenitne ekipe (danska Viborg in Randers, norveška Tertnes Bergen in Byasen).

Tri izjemno kakovostne novinke v Tisljevi ekipi
Na Galjevici poteka delna prenova moštva. Trener Tone Tiselj še vedno ni uradno potrjen, pripeljali pa so že tri izjemno kakovostne igralke: desno stran napada bosta povsem prevzeli Danka Kristine Bille Hansen in avstrijska reprezentantka Gorica Ačimović. Poleg njiju se je vrnila tudi hrvaška zunanja igralka Kristina Franić, v ekipi pa ostaja tudi Andreja Penezić. Še vedno iščejo krožno igralko.

Tekmovalni del ostaja nespremenjen
Tekmovalni sistem lige prvakinj ostaja nespremenjen: po prvem delu tekmovanja, ki se bo začel 1. oktobra, se bosta v glavni del (od 4. februarja do 11. marca prihodnje leto) uvrstili po dve najboljši ekipi iz vseh štirih skupin, v polfinale (prvi tekmi bosta na sporedu 31. marca ali 1. aprila, povratni pa 7. ali 8. aprila) pa po dve najboljši ekipi iz dveh skupin glavnega dela tekmovanja. Prva finalna tekma bo na sporedu 5. ali 6. maja, povratna pa 12. ali 13. maja.

Zagreba v prvem delu ne bo v Koper
Koprsko moštvo se bo v prvem delu lige prvakov izognilo madžarskemu Veszpremu, hrvaškemu Zagrebu in danskemu AG Koebenhavnu, njegovi mogoči tekmeci pa so španska Barcelona, nemški HSV Hamburg, ruski Čehovski medvedi in francoski Montpellier iz prvega bobna, španski Ciudad Real, nemški Kiel, romunska Constanta in švicarski Kadetten Schaffhausen iz tretjega, ruski Sankt Peterburg, francoski Chambery, španski Ademar Leon in nemški Füchse Berlin iz četrtega ter madžarski Pick Szeged, danski Bjerringbro-Silkeborg, bosanska Bosna Sarajevo in poljska Wisla Plock iz petega jakostnega bobna. Šestega tekmeca bo slovenski rokometni prvak dobil po treh septembrskih kvalifikacijskih turnirjih in posebnem turnirju povabljencev, na katerem bodo nastopili španski Valladolid, nemški Rhein-Neckar Löwen, poljski Vive Targi Kielce ter francoski Dunkerque.

Zaključni turnir tretjič zapored v Kölnu
Prvi del, v katerem bo 24 ekip razdeljenih v štiri skupine, se bo začel med 28. septembrom in 2. oktobrom, končal pa med 22. in 26. februarjem prihodnje leto. Prve tekme osmine finala bodo na sporedu med 14. in 18. marcem, povratne od 21. do 25. marca. Prve četrtfinalne tekme bodo med 14. in 18. aprilom, povratne pa med 21. in 25. aprilom. Zaključni turnir lige prvakov bo 26. in 27. maja, tretjič zapored pa ga bo gostila Lanxess Arena v Kölnu.