Milorad Krivokapić je bil z osmimi goli prvi strelec tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Koprčanom derbi s Celjani

Uvod srečanja je pripadel domačim, ki so povedli s 4:1. Gostje so hitro vzpostavili ravnotežje, izenačili, nato pa v 15. minuti z golom Boruta Mačkovška prvič povedli (7:6). Druga polovica polčasa je spet pripadla Cimosu, ki je na odmor odšel s prednostjo 15:12.

V drugem delu so Koprčani ohranjali prednost od treh do štirih golov, za kar sta bila najzaslužnejša Milorad Krivokapić z osmimi in Matjaž Brumen s sedmimi goli. Na drugi strani je Luka Žvižej dosegel osem zadetkov. Cimos je tako ohranil možnosti za drugo mesto v prvenstvu, hkrati pa je uspešno opravil generalko pred sobotnim prvim obračunom z Atleticom iz Madrida v četrtfinalu Lige prvakov.

V prvi tekmi dneva je Gorenje z 31:22 ugnalo Krško. Z 10 goli je blestel Jure Dolenec.

DRŽAVNO PRVENSTVO (M)

1. NLB LEASING LIGA

SKUPINA ZA PRVAKA, 4. krog

GORENJE - KRŠKO 31:22 (16:9)
Dolenec 10, Medved, Miklavčič, Melić 4; Lazović 4.
CIMOS KOPER - CELJE PL 29:24 (15:12)
Krivokapić 8, Brumen 7, Skube 4; Žvižej 8, Poklar 4.

MARIBOR BRANIK - TRIMO TREBNJE 29:27 (14:13)
Tarabochia 8, Mirković, Kleč 5; Skube 11, Zarabec 8.

KONČNICA ZA OBSTANEK, 4. krog

HERZ ŠMARTNO - KRKA 31:35 (13:19)
Simončič 9; Papež 13, Hotko 7.

JERUZALEM ORMOŽ - RIBNICA RIKO HIŠE 29:31 (16:16)

31:19 (17:6)

Finale bo v nedeljo bo 17.00. Prenos bo na TVS 2 in MMC-ju. Tekma za 3. mesto bo v nedeljo ob 14.30.