Velenjčani so bili v Ribnici še pod vtisom nedeljskega poraza proti Holstebroju. V drugem polčasu so se le zbrali in tekmo odločili v svojo korist. Staš Skube (na fotografiji) je zabil pet golov. Foto: www.alesfevzer.com
Maribor Branik klonil pred Koprom

Polčas pred 2.000 gledalci v Bonifiki se je končal z 12:12, nato pa so domači v drugem delu prišli do odločilne prednosti, v 48. minuti je namreč semafor kazal 23:16.

Pri tretjeuvrščenih Koprčanih je bil Uroš Rapotec s petimi zadetki najboljši strelec, medtem ko sta bila na drugi strani enako učinkovita Tine Poklar in Ante Kaleb.

Manj dela za Celje, več za Gorenje
Zmagoviti niz nadaljujeta tudi vodilna kluba Celje Pivovarna Laško in Gorenje. Celjani so z 32:21 ugnali Slovenj Gradec, precej več dela pa so imeli Velenjčani, ki so v Ribnici zmagali s 27:24. Ribničani so dobili polčas (16:13) in bili tudi v nadaljevanju povsem enakovredni do izida 23:23, nato pa so gostje odločili tekmo z delnim izidom 4:1. Staš Skube je zabil pet golov enako kot pri domačih Jan Grebenc.