Korošci so drago prodali svojo kožo proti zadnjim zmagovalcem po moči tretjega evropskega tekmovanja. Pred tednom dni so na Norveškem klonili za en gol, pred svojimi navijači pa so pred zadnjo četrtino tekme vodili s 24:19.

Odločilne minute so minile v popolni prevladi norveške zasedbe, ki se je v 50. minuti približala na gol zaostanka (25:26). Šest minut pozneje so gostje tekmo postavili v začetno izhodišče (27:27) in izkoristili kar devetminutni strelski mrk domače zasedbe, ki med 51. in 60. minuto sploh ni dosegla gola, ob tem pa je na tekmi zastreljala še štiri sedemmetrovke. Končni izid je bil 29:28 v korist Närba.

V koroški zasedbi je bil najučinkovitejši Hrvat Kristijan Eskeričić z osmimi goli, enega manj je dosegel Rok Cvetko.

Gorenje in Ribnica v 3. krogu
Uspešnejši so bili rokometaši Gorenja, ki so po zmagi prejšnji teden s 33:30 tudi na povratni tekmi premagali Bregenz. V Avstriji je bilo 26:25. Velenjčani so imeli od prve do zadnje minute popoln nadzor nad devetkratnimi avstrijskimi prvaki.

V velenjski ekipi sta bila najučinkovitejša Tilen Sokolič s šestimi in Kenan Pajt s štirimi goli, vratar Matevž Skok je zbral 12 obramb in dosegel dva zadetka.

Rokometaši iz Ribnice so na prvi tekmi visoko premagali Borac iz Banjaluke s 40:19, zato druga tekma ob tesnem razpletu ni odločala o napredovanju v tretji krog tekmovanja.

Pri Ribničanih je bil najbolj učinkovit Uroš Miličević z devetimi goli, šest jih je prispeval Ivan Laljek. Pri gostiteljih sta po osem golov dosegla Miloš Njezić in Ognjen Kalamanda.

V 3. krogu bodo ekipe tekmovale na začetku decembra, pred tem pa bo Evropska rokometna zveza opravila še žreb.