Miladin Kozlina je dokazal svojo ubijalsko desnico, po mnenju mnogih najmočnejšo v Evropi. Foto: RTV SLO
Gorazd Škof
Gorazd Škof je kljub petkovi poškodbi komolca stisnil zobe. Z Aljošo Rezarjem sta se solidno kosala z legendarnim Perićem v nasprotnih vratih. Foto: EPA
Renato Sulić
Renato Sulić je bil izredno razpoložen v prvem delu in zabil štiri gole. V nadaljevanju je dodal še enega. Foto: RTV SLO
Slavko Ivezič
Slavko Ivezič je za zdaj uspešno nadomestil Kasima Kamenico. Foto: RTV SLO
Celjani le strli Madžare

Prvič v letošnji sezoni nabito poln Zlatorog je nazadnje trepetal v 47. minuti, ko je za domače odrešenje poskrbel Miladin Kozlina. Z bombama iz zunanje linije pivovarjev, ki je do tedaj zmogla le šest zadetkov, je prekinil črn, sedem minut dolg celjski niz brez gola in izid poravnal na 20. Celjani so se znašli na pravi, zmagoviti poti. Zdelo se je, da jih ne more več ustaviti niti njihov nekdanji kapetan v gostujočih vratih, legendarni Dejan Perić.

Odločilen je bil niz 6:0
S skupnim nizom 6:0, ko je "bum-bum" Kozlina dosegel še en, Edvard Kokšarov pa dva zadetka, so Celjani v 51. minuti povedli s 24:20 in zabeležili drugo domačo in drugo skupno zmago v skupini F.

Celjani že v prvem delu vodili za štiri
Gostitelji so že v prvem polčasu z delnim nizom 4:0 imeli prednost štirih zadetkov (8:4) v 12. minuti, a so se gostje vrnili. V 20. minuti so s tretjim golom Tamasa Ivancsika izenačili na 10.

Pred Celjani še drugi del testa
To je bil po "islandski blamaži" prejšnji teden in zamenjavi trenerja prvi del testa za slovenske prvake, ki bi se lahko v dveh tednih sprehodili od bedakov do junakov. Proti Madžarom so s potrebno zmago izpolnili prvi cilj, zdaj bo treba v soboto celjsko areno ohraniti nepremagano še v zadnjem krogu proti Gummersbachu, ki si je z zmago nad Valurjem (34:22) že zagotovil prvo mesto v skupini. Vse je odvisno od pivovarjev ....

Ivezič se je zahvalil gledalcem in igralcem
Slavko Ivezič, trener Celja PL: "Hvala gledalcem, ki so bili naš osmi igralec na igrišču. Na tekmi je bilo nekaj odločilnih trenutkov, preobrat pa se je zgodil po zaostanku 18:20. Hvala igralcem, da so dali svoj maksimum na igrišču in dosegli tako želeno zmago. Že jutri bomo začeli razmišljati o tekmi z Gummersbachom, osvojiti pa moramo vsaj točko."

Lajos Mocsai, trener Veszprema: "V zadnjih petnajstih minutah smo povsem odpovedali, Celjani pa so na krilih fanatičnih navijačev naravnost eksplodirali."