Miladin Kozlina je prvi polčas igral v obrambi, v drugem pa prispeval levji delež tudi v napadu. Foto: RTV SLO
Edi Kokšarov
Edi Kokšarov je edina zadetka v prvem polčasu dosegel v prvih dveh minutah tekme. Foto: EPA

Tekma se je začela po željah Celjanov. Gorazd Škof je na samem začetku ubranil dve sedemmetrovki, v napadu pa je dvakrat zadel Edi Kokšarov za vodstvo z 2:0. Ko se je Škofu nekoliko ustavilo, so Madžari po nekaj bliskovitih akcijah že v 11. minuti povedli s 7:4.

Sledil je nov preobrat Celjanov, ki so po zaslugi treh zadetkov Mirsada Terzića izenačili na 7:7. Slovenski prvaki so se še nekajkrat približali, a Madžari so po zaslugi razpoloženega vratarja Dejana Perića razliko držali na treh zadetkih. Nekdanji vratar Celja, ki je branil sploh prvič v sezoni, je tik pred koncem polčasa Celjanom ubranil dve sedemmetrovki. Ob polčasu je bilo tako 14:11 za Madžare.

Osem minut brez zadetka
Drugi polčas ni bil nič drugačen, saj so gostitelji varno držali prednost dveh zadetkov. Celjani so spet izenačili v 40. minuti, ko je Renato Sulić zadel za 16:16, a nato kar osem minut niso dosegli zadetka. V zaključku tekme je pri gostiteljih blestel Marco Vujin (7 zadetkov), pri slovenskih prvakih pa se je razigral Kozlina. Gostitelji so imeli v zadnji minuti pri vodstvo 24:23 napad, a zapravili napad in omogočili Kozlini, da je postal prvi junak tekme.

Izjave po tekmi
Kasim Kamenica, trener Celja PL: "Tekmo smo igrali pogumno, saj smo se zavedali, da začetek novega ciklusa lige veliko pomeni. Osvojena točka pomeni predvsem povrnitev samozaupanja."

Miladin Kozlina: "Res je, da me Perić dobro pozna, a ni imel možnosti, da bi mi ubranil močan strel. Tekma je bila naporna, borbena, bilo pa je tudi veliko umazane igre."

Lajos Mocsai, trener Veszprema: "Nekoliko so me ob koncu razjezile tudi sodniške odločitve, saj še zdaj ne vem, zakaj so nam vzeli žogo v zadnjem napadu."

Velenjčani šele v sredo
Drugi slovenski predstavnik v Ligi prvakov Gorenje bo svojo prvo tekmo odigral v sredo proti Picku Szegedu. Rokometaši Gold Cluba so na prvi tekmi 2. kroga Pokala EHF doma igrali z Bosno "le" 37:37, Trimo Trebnje pa je na prvi tekma 2. kroga Pokala pokalnih zmagovalev proti Pler-Airportu prav tako remiziral z 28:28..