Renata Mörtel je bila tokrat najučinkovitejša pri Krimu. Zabila je 8 golov. Foto: MMC RTV SLO
Andrea Lekić
Andrea Lekić je takole dosegla enega od svojih 2 zadetkov iz sedemmetrovke. Foto: MMC RTV SLO
Ljudmila Bodnajeva
Ljudmila Bodnajeva se je na črti sijajno borila z nemško obrambo. Foto: MMC RTV SLO
Marta Bon
Marta Bon je odlično vodila svoje varovanke. Foto: MMC RTV SLO
Neli Irman in Špela Cerar
Krim je bil za razred boljši nasprotnik, zato se je kapetanka Špela Cerar (desno) že med tekmo zapletla v sproščen klepet z Neli Irman. Foto: MMC RTV SLO
Krim gre naprej

Viborg je na prvi tekmi 5. kroga v skupini D gladko premagal francoski Metz (35:27) in odprl "krimovkam" vrata napredovanja na stežaj, za kaj bi jim na obračunu z Nürnbergom zadostovala le točka. A krimovke se niso zadovoljile s tem in so se Nemkam za lansko ponižanje, ko jim je Nürnberg preprečil napredovanje, oddolžile z obrestmi. Zdaj moštvo z Galjevice čaka še gostovanje na Danskem, kjer se bodo z Viborgom udarile kar za prvo mesto v skupini!

Krim v 1. polčasu razred zase
Pred bučnimi navijači so slovenske prvakinje hitro povedle s 3:0, razigrana je bila Madžarka Renata Mörtel, ki je v 8. minuti duhovito podala Špeli Cerar za "cepelin" in za 7:2. Svoje sta dodala še Dijana Golubić in Andrea Lekić, prednost Krima pa je nezadržno rasla. V 24. minuti je Mörtlova s svojim četrtim golom povišala že na +8 (16:8).

Umirjeno do napredovanja
Po odmoru so krimovke zanesljivo nadzorovale potek srečanja in skrbno izkoriščale protinapade prek Tanje Oder. Sredi drugega polčasa so se gostje uspele približati na pet golov zaostanka, a je nato domača prednost hitro narasla na +10 (28:18). Najboljšo predstavo v dresu Krima je Mörtlova zaokrožila z osmimi zadetki. Zadnje minute srečanja so minile v pričakovanju zadnjega sodniškega žvižga, po katerem so si navijači in predvsem igralke Krima dale duška ob uvrstitvi v nadaljnje tekmovanje.

Andrea Lekić: "Mislim, da je odločil sam pristop na tekmi. V garderobi smo se zmenile, da bomo igrale na polno vseh 60 minut. Vedele smo, kakšna je nemška mentaliteta, nepopustljiva, a tokrat smo mi odigrali v tem slogu. Na tej tekmi sem poskušala več razigravati, kar mi je po mojem dobro uspelo. Zdaj gremo naprej po nove zmage."

Dijana Golubić: "Nisem še popolnoma zdrava. Mišica se je malo zarasla, a ne še povem. Sicer pa je bilo tokrat odlično! Odločilo je to, da smo dobro začele v obrambi in si posledično takoj nabrale nekaj zadetkov prednosti. To smo do konca le še večale in prišle do želene zmage. O Viborgu se še nismo pogovarjale, gotovo pa je to, da na nobeno tekmo ne bomo šle z belo zastavo, pa tudi, če tekma ne odloča o ničemer."

Po tekmi 6. kroga pri Viborgu čaka 20. januarja Krim in drugih sedem najboljših klubov Evrope žreb drugega dela Lige prvakinj, v katerem se vse začenja znova.