Obramba Larvika je povsem zaustavila Ljubljančanke, ki so do 15. minute dosegle le tri zadetke. Foto: RTV SLO
Natalija Derepasko
Natalija Derepasko, ki je bila pred tem krogom druga strelka Lige prvakinj, je dosegla pet zadetkov, a le tri iz igre. Foto: RTV SLO
Tone Tiselj
Tone Tiselj: Poraz je prišel v pravem trenutku. Foto: RTV Slo

Končni izid 29:23 je še ugoden glede na potek dogodkov. Že sam začetek ni obetal nič dobrega. Larvik si je hitro pridobil štiri zadetke prednosti in po polovici prvega dela vodil z 9:3.

Tudi v drugem delu ista slika. Krim se je sicer v 37. minuti približal na -6, nato pa
spet padel v luknjo. V 48. minuti je bilo razlika kar 10 golov in prvi poraz v letošnji Ligi prvakov je bil neizbežen. V vratih Larvika je blestela 38-letna danska veteranka Lene Rantala, ki je obranila kar 24 strelov.

V naslednjem krogu gostujejo krimovke v Španiji pri Eldi Prestigio.

Tone Tiselj, trener Krima Mercatorja: "Mogoče smo se slabo psihološko pripravili, saj smo po Viborgu že "leteli". Larvik je po imenih slabša ekipa kot v preteklosti, toda danes je pokazala veliko več žara, volje in energije. Moram reči, da nas je popolnoma zasluženo nadigrala, čeprav ni pokazala nobenega elementa, s katerim bi nas presenetila. Pri nas so nekatere mlade igralke prvič
dobile res pravo minutažo in videle, da je Liga prvakinj popolnoma drug svet.
Ne moremo biti zadovoljni, pokazali smo veliko slabosti, kar je mogoče prišlo v pravem trenutku, saj imamo v nadaljevanju še vse niti v svojih rokah in verjamem, da bo bolje."

4, Knjaz Miloš 0.
Skupina C: HYPO - ASTROC SAGUNTO 26:28 BUDUĆNOST - BYASEN TRONDHEIM Hypo in Astroc po 4, Byasen 2, Buduć- nost brez točke.
Skupina D: AALBORG - GYÖR 38:29 KOMETAL - DINAMO VOLGOGRAD 28:28 Aalborg 5, Kometal 3, Dinamo Volgograd in Györ po 2 točki.