Andreja Lekić je bila s 7 goli najboljša strelka pri Krimu. Foto: MMC RTV SLO
Krimovke še 15. zapored prvakinje

Potem ko se je prva finalna tekma v Tivoliju končala z zmago Olimpije s 30:28, so krimovke na povratni tekmi na Kodeljevem slavile z 22:20 (14:10). V uvodnih 20 minutah sta bili ekipi poravnani, nato pa so si z nekaj obrambami Amre Pandžić in uspešnimi napadi gostiteljice do odmora priigrale štiri zadetke prednosti.

Ko je 13 minut pred koncem tekme na semaforju pisalo 22:14, se je zdelo, da je prvak odločen, a se je Olimpija vrnila. Krimovke do konca niso dosegle niti gola več, gostje pa so imele v zadnjem napadu celo možnost za senzacijo. Tri sekunde pred zadnjo sireno sta po 9-metrovki sodnika piskala prekršek nad eno izmed igralk Olimpije in hotela ustaviti uro, vendar zapisnikarska miza tega ni storila in ostalo je pri izidu 22:20.

Pred 1.000 gledalci sta se v Krimovem taboru najbolj izkazali Andreja Lekić s 7 in Maja Zrnec s 5 goli, pri Olimpiji pa je kot običajno prednjačila Ana Gros, tokrat je zabila 11 zadetkov.