Organizatorka igre Andreja Lekić je že v prvem delu zabila pet golov, na koncu se je ustavila pri 12. Foto: MMC RTV SLO
Marta Bon
Marta Bon je lahko več kot zadovoljna s prikazanim v drugem delu. Foto: MMC RTV SLO
Sergeja Stefanišin, Krim

Prenovljena ekipa slovenskih prvakinj pod vodstvom nove trenerke Marte Bon je v prvem krogu skupine D slavila z 29:25 in se sladko maščevala nemškim predstavnicam, proti katerim je lani v prav tako skupinskem delu Lige prvakov doživela dva bridka poraza.

V vratih Stefanišinova, v napadu Lekić in Golubić
Ključ do zmage po odmoru je bila agresivna gostujoča obramba in prebujena vratarka Sergeja Stefanišin (skupno 18 obramb). Nemke so v prvih 12 minutah drugega dela dosegle le en gol, skupno pa le sedem. V napadu sta blesteli izjemna Andreja Lekić (12 golov), ki je že v prvem delu zabila pet golov, dosegla pa tudi prve tri v drugem, ter Dijana Golubić (8).

Golubićeva zlomila nemški odpor
Krimovke so drugič na tekmi povedle prek Tanje Oder (19:20) v 38. minuti, Dijana Golubić pa je v 41. minuti zadela za 19:21. Gostiteljice se seveda niso predale, a zadnjič izenačile na 23:23 v 48. minuti prek Christine Ronde. V 51. minuti je Tamara Mavsar iz protinapada poskrbela za novo prednost dveh zadetkov (23:25), ki je gostje niso več izpustile iz rok. Še več, Golubićeva je dve minuti pred koncem z dvema zadetkoma zapored zadela za 25:29.

V prvem delu precej nihanj
Igra pomlajene Krimove ekipe (brez poškodovane Manuele Hrnjič) je imela v prvem polčasu precej nihanj. Skoraj vsako napako so znale nemške predstavnice izkoristiti in v 24. minuti po seriji 4:0 povedle s 15:10. Slovenke so po minuti odmora in z nekaj menjavami prišle na 15:14, vendar so gostiteljice do odmora spet napravile delni niz 3:1. Lekićeva je tik pred odmorom z izkoriščeno sedemmetrovko postavila izid polčasa (18:15).

Izjavi po tekmi
Marta Bon, trenerka Krima Mercatorja: "Kljub zaostanku po prvem polčasu smo ohranile mirno kri, saj smo vedele, da če določene stvari popravimo, lahko zmagamo. Uspelo nam je izboljšati tako obrambo, v ključnih trenutkih je odlično branila Sergeja Stefanišin, kot tudi napad, kjer je bila zelo razigrana Andrea Lekić."

Sergeja Stefanišin, igralka Krima Mercatorja: "Začele smo spet slabo, tako kot nekaj zadnjih tekem. To je bila naša prva tekma v tej sezoni Lige prvakinj, tako da smo imele malo treme. Ko smo se je znebile, pa nam je steklo. Odločilna je bila dobra obramba, kjer smo se posvetile predvsem zapiranju leve strani, kar nam je dobro uspelo. Z borbenostjo nam je kmalu po začetku drugega polčasa uspelo izničiti zaostanek in narediti preobrat. Verjele smo v zmago in na koncu se lahko zasluženo veselimo."

Ikast že pripravil prvo presenečenje
V skupini D igrata še Viborg in Metz. Na prvi tekmi so favorizirane Skandinavke v Franciji suvereno slavile s 37:24. V preostalih tekmah so za presenečenje poskrbele igralke Ikasta, ki so ugnale branilke naslova Zvezdo.