To je še druga izmed treh lovorik, ki smo si jih v letošnji sezoni zadali, zato sem zelo vesela. Nekaj padcev v igri je sicer bilo, ampak kljub temu smo lahko zadovoljni in verjamem, da se bomo danes še malo poveselili.

Tjaša Stanko

Krimovke so absolutne gospodarice slovenskega rokometnega prostora. V tem tekmovanju so od osamosvojitve naprej le dvakrat ostale praznih rok. V letih 1992 in 1998 so smetano pobrale njihove mestne tekmice iz Olimpije.

Krka je ponovila uspeh iz leta 2011, ko je prav tako osvojila drugo mesto.

Krimovke so kljub slabši igri v drugem polčasu prišle do visoke zmage (37:23). Foto: www.alesfevzer.com

Krim si je zmago zagotovil v prvem polčasu. Že na začetku finalne tekme so rokometašice Krima povedle s 3:0 in se niso več ozirale nazaj. Prednost je kmalu narasla na 11 zadetkov, na odmor pa so odšle z 10 goli prednosti (21:11). V drugem polčasu ljubljanska ekipa ni več igrala na polno, ogromno napak se je prikradlo v njeno igro, med njimi je bil tudi 7-minutni strelski mrk, tako da na koncu razlika ni bila ogromna.

Najboljša strelka finalnega obračuna je Tamara Mavsar z 10 goli. Pri Krki je bila razpoložena Luna Vončina s 6 goli.

Najboljša igralka Tjaša Stanko
Najkoristnejša igralka zaključnega turnirja četverice je Tjaša Stanko, najboljša strelka je Tamara Mavsar z 21 goli, za najboljšo vratarko je bila imenovana rokometašica ŽURD-a Kopra Darija Zečević.

V tekmi za tretje mesto je koprska zasedba ŽURD Koper premagala Velenjčanke s 26:23 (9:12).

Rokometašice Krima ostajajo razred zase

Krka po dveh podaljških do finala
Rokometašice Krima Mercatorja so v prvem polfinalu ugnale Velenje (46:20). Igralke Krima Mercatorja so v dvorani Golovec vodile od začetka do konca obračuna.

Na drugi polfinalni tekmi pa je Krka ugnala ŽURD Koper po dveh podaljških (30:29). Gledalci so spremljali precej bolj izenačen dvoboj. Novomeščanke so še v zadnji minuti rednega dela vodile s 24:22, nato pa sta podaljšek izsilili Metka Škabar in Nikita Privšek. Potem ko v prvem podaljšku ni prišlo do odločitve, pa je ob koncu drugega odločilni gol dosegla Nika Petkovič za končnih 30:29.