Maja Zrnec je bila s 7 goli prva strelka Krima. Foto: STA
Szandra Zacsik
Krimovke so finale zaradi pravila štirih tujk odigrale brez Szandre Zacsik (na sliki) in Jelene Grubišić. Foto: EPA
Krimovke pokalne prvakinje

Olimpija se je odlično upirala favoriziranim nasprotnicam. Sredi 1. polčasa je vodila s 7:3, kar je očitno zdramilo preveč ležerne krimovke, ki so z nizom 5:0 preobrnile izid (8:7). Končnica prvega dela je znova pripadla zmajčicam (11:10), pri katerih je ob Maji Šon (9 golov) blestela še vratarka Branka Zec.

Tekma se je prelomila sredi 2. polčasa, ko je Krim po seriji golov najboljše strelke Maje Zrnec (7) v 50. minuti ušel na 22:18. A Olimpija se ni predala. Tri minute pred koncem je znižala na 26:24 in imela napad za -1, vendar ga je zapravila. Vse njene upe je nato razblinil gol Marine Vergeljuk za 27:24.