Gana Sjukalo je dosegla tri zadetke, v tej obrambni akciji pa uspešno ustavila Natašo Derjugino. Foto: Reuters
Ljudmila Bodnjeva
Ljudmila Bodnjeva je priznala, da ji tokrat ni šlo. Dosegla je le en gol. Foto: Reuters
Tone Tiselj
Tone Tiselj: Ob visoki prednosti glave po navadi niso ta prave. Foto: RTV SLO

Visoka ponedeljkova zmaga proti Aalborgu (24:16) je Tisljeve varovanke očitno nekoliko uspavala, saj dolgo časa niso našle pravega ritma. Gostje, ki v Ljubljani niso imele česa izgubiti, so že na začetku pokazale, da njihovo četrtfinalno slavje pri Hypu ni bilo naključno.

Sestri Lunde držali navijače na trnih
Vodstvo Dank s 3:0 je hitro utišalo navijače, ki so bili še bolj zaskrbljeni v 7. minuti, ko je na semaforju pisalo že 6:2. Štiri zadetke prednosti je imel Aalborg še pri izidu 10:6 in 16:12, na odmor pa so odšle s tremi goli plusa (17:14). Katrine Lunde je zbrala kar 15 obramb, njena sestra Kristine pa je rešetala mrežo Luminite Dinu in Miše Marinček, ki sta skupaj ubranili le dva strela. Tudi v napadu igra nikakor ni stekla.

Na začetku drugega polčasa se je ponavljala zgodba iz prvega. Gostje so v 33. minuti povedle celo z 19:14 (!), Ljubljančanke so se jim približale, vendar so Danke znova ušle (19:23). V nadaljevanju sta se le razigrali Olga Jacenko (8 zadetkov) in Tanja Oder (7), v 47. minuti pa so gledalci končno dočakali prvo izenačenje na tekmi, ko je zadela Katja Kurent (25:25), ki je v obrambi dobro ustavila Lundejevo.

Peti finale, tretji naslov?
Krimovke ob koncu niso dovolile, da se Aalborg spet odlepi, a poraza niso mogle preprečiti (30:31). V petem finalu jih maja čaka Viborg. Krim je bil prvak v letih 2001 (premagal je prav tekmeca za letošnjo krono) in 2003, praznih rok pa je ostal leta 1999 in 2004.

Danski klub je bil tudi na drugi polfinalni tekmi uspešnejši od Astroc Sagunta. Zanimivo je, da se je Krim letos že pomeril z Viborgom v predtekmovalni skupini A. Ljubljančanke so v 1. krogu na gostovanju slavile s 34:28, boljše so bile tudi v Tivoliju, ko je bilo 26:21.

Izjavi po tekmi:
Tone Tiselj, trener Krima:
"Danes ste lahko videli, kako močna ekipa je Aalborg in koliko truda smo morali vložiti na prvi tekmi. Pri nas so nekatere igralke imele slab dan, vendar kljub temu čestitam svojim dekletom, da so prišle tako daleč. Dejstvo je, da so zadnji dogodki v klubu vsekakor vplivali na določene igralke, toda nekaj je tudi v tem - če na prvi tekmi zmagaš za osem golov, potem glave kljub vsemu trudu niso "ta prave"."
Ljudmila Bodnjeva: "Danes mi res ni šlo, nisem streljala dobro, toda vse se je dobro izteklo. Uvrstile smo se v finale. Poraz nikoli ni dober, toda gotovo je bolje, da smo izgubile zdaj kot pa v finalu."
KRIM MERCATOR - Aalborg (DAN) 30:31 (14:17)