Krimovke so visoko dobile prvo finalno tekmo v Celju. Foto: RTV Slovenija

Rokometašice Krima Mercatorja so v prvi finalni tekmi ženskega DP-ja v gosteh premagale Celjske mesnine z 28:14.
Ljubljančanke so po pričakovanju dosegle prvo zmago in povratna tekma bo le še formalnost. Po izenačenem začetku se je v nadaljevanju razigrala madžarska vratarka Andrea Farkas, ki je bila nerešljiva uganka za Celjanke.

V obdobju od 10. do 21. minute so Krimovke naredile delni izid 7:0, Celjanke pa so se ob polčasu vendarle približale na pet golov zaostanka (8:13). V drugem polčasu so dvakratne evropske prvakinje zlahka povečevale prednost, ki je na koncu znašala 14 golov. Gostje so odlično zaustavile najboljšo celjsko strelko Nino Potočnik, ki je dosegla le dva gola.