Igralke Krima so si na gostovanju v Španiji priborile pomembne točke  v boju za napredovanje. Foto: RTV SLO
Igralke Krima so si na gostovanju v Španiji priborile pomembne točke v boju za napredovanje. Foto: RTV SLO
Ljudmila Bodnjeva
Robert Beguš
Cilji Krima in Roberta Beguša so jasni: osvojiti prvo mesto v skupini A. Foto: RTV SLO

Krimovke so vodile od prvih minut srečanja naprej, a ker niso znale izkoriščati številnih izključitev borbenih Špank, si niso nabrale občutnejše prednosti, še več, gostiteljice so pet minut pred odmorom prvič izenačile izid (13:13). V sklepnih trenutkih prvega dela so izkušnje prišle na dan in Krim je dobil polčas z dvema zadetkoma prednosti (15:13).

Tako kot v prvem tudi v drugem
Nadaljevanje je postreglo s podobno izenačeno igro, v kateri so blestele Ljudmila Bodnjeva (10 zadetkov) in Tanja Oder (8) pri Krimu ter Tatjana Medved (10) in Patricia Alonso (7) pri gostiteljicah. Tri minute pred koncem je Ribarroja ponovno izenačila (30:30), nato so izkušnje ponovno odigrale svojo vlogo in Krim je osvojil nove točke.

Izjavi po tekmi:
Robert Beguš, trener Krima: "Pričakovali smo težko tekmo in jo tudi doživeli, pa čeprav smo vodili praktično od prve do zadnje minute. Ni pa nam uspelo uiti za več kot tri gole, no, vendarle pa se zmagi ne gleda 'v zobe'. Nikakor pa ne morem biti zadovoljen s prikazanim tako v obrambi kot v napadu."

Ljudmila Bodnjeva, krožna igralka Krima: "Počutile smo se v bistvu kot doma, saj smo slišale le naše navijače. Zmago smo res potrebovale glede na stanje na lestvici. Sama tekma mogoče res ni bila lepa za oko, toda pomembno je le, da smo vpisale novi točki."

Na vrsti tritedenski odmor
Naslednji, četrti krog Lige prvakinj, v katerem bo Krim potoval v Volgograd k tamkajšnjemu Dinamu, bo na sporedu šele 10. februarja.