Krimovke so dobro zaustavljale napade Dank.
Tone Tiselj se je vrnil na klop Krimovk in znova prinesel zmagovalni duh.

Krimovke so z najboljšo predstavo v letošnji sezoni nadigrale Danke, ki so z izjemo dveh izenačenj v prvem polčasu vseskozi zaostajale. Očitno je bila za uspeh Krima odločilna vrnitev trenerja Toneta Tislja, ki je po uspehu z moško reprezentanco znova prijel za krmilo Ljubljančank. Izpostaviti velja še Natalijo Derepasko - z 11 goli najboljšo strelko tekme - in vratarko Cecilio Leganger, ki je zbrala 23 obramb.

Krimovke so odlično začele srečanje in po zadetkih Olene Jacenko in Derepaskove povedle s 3:0. Gostiteljice so se približale le na gol (2:3), nato pa so slovenske prvakinje v 10. minuti znova vodile s 5:2. Pomembnost tekme je botrovala številnim napakam na obeh straneh, tako da je izid nekaj časa ostal nespremenjen.

Strelski post je prvi prekinil Ikast, ki je z golom Tourayeve izenačil na 6:6. Po vodstvu Krima z 8:6 so domače v 22. minuti drugič in zadnjič na tekmi izenačile, njihovo vodstvo pa je preprečila vratarka Ljubljančank Legangerjeva, ki je ustavila nevarna strela Dank. Krimovke so se v zaključku polčasa znova odlepile, povedle s 13:9, nato pa na odmor odšle s tremi zadetki prednosti (13:10). Odlična Legangerjeva je v prvem polčasu zbrala 11 obramb.

Krimovke največ vodile za sedem golov
Drugi polčas so varovanke trenerja Tislja začele sanjsko, saj so v 34. minuti po dveh zaporednih zadetkih Derepaskove in enega Deje Doler povedle s 16:11. Razpoložena Derepaskova je s svojim 8. zadetkom povišala vodstvo na 17:12 in videti je bilo, da Krimovke srečanja ne morejo več izgubiti. Ko je po zadetkih Dolerjeve in Vergeljukova semafor v 39. minuti kazal 20:13, je bil domači trener prisiljen vzeti minuto odmora. Ta je pomagala Dankam, ki so se v 49. minuti z zadetkom Line Daugaard približale na 19:22.

Bržkone ključni trenutek tekme je nastopil v 51. minuti, ko je pri izidu 23:20 za Krim odlična Legangerjeva ubranila dve sedemmetrovki, v naslednjem napadu pa je Derepaskova povišala na 24:20. Demoralizirane Danke se nato niso več pobrale, Ljubljančanke pa so jih dotolkle in se jim lepo maščevale za poraz na prvi tekmi v Ljubljani (24:27).

Izjave po tekmi:
Tone Tiselj: "Dokazali smo, da imamo zmagovalni karakter, in zasluženo zmagali. Za to smo se morali pošteno potruditi, saj smo na nasprotni strani imeli zelo kakovostno ekipo. Dobra obramba, odlična Legangerjeva, učinkovita Derepaskova in predvsem odlično pripravljalno delo obeh mojih pomočnikov so na koncu nagnili tehtnico na našo stran. Z zmago smo se vrnili na stara pota, saj želimo ubraniti naslov evropskih prvakinj."

Deja Doler: "Pričakovali smo težko tekmo in neusmiljen boj za vsak košček igrišča. V igri morda nismo blestele, najpomembnejše pa je, da smo se Dankam oddolžile za poraz in izničili zaostanek v medsebojnih dvobojih."

Cecilie Leganger: "Dobra obramba je bila ključ do zmage. V tem segmentu smo zares prikazale zelo disciplinirano igro. Od poraza z Ikastom smo se veliko naučile in z optimizmom zrem v naslednje tekme."

MOTOR ZAPOROŽJE 4 1 0 3 106:114 2

Preostali izidi, skupina A: TRIER (NEM) - LADA TOLJATI (RUS) 23:32 VALENCIA - DUNAFERR 28:27 Lada Toljati 6, Dunaferr 5, Trier 3, Valencia 2 točki. Skupina C: NIŠ - KOMETAL SKOPJE 29:31 Ponedeljek: HYPO - SLAGELSE (DAN) Slagelse 6, Kometal in Hypo po 4, Niš brez točk. Skupina D: FERENCVAROŠ - LARVIK (NOR) 29:26 MONTEX LUBLIN - ELDA PRESTIGIO 33:30 Larvik in Ferencvaroš po 6, Elda in Montex po 2 točki.