Tone Tiselj
Stina Madsen (Slagelse) in Olena Radčenko (Kometal Skopje)
Nataša Kocevska (Kometal Skopje) se bori z igralkama Slagelseja

Krimovke so tako z obrestmi vrnile Budućnosti za poraz v Podgorici, ko so klonile s 26:24. Tokrat so se gostje upirale le prvih petnajst minut, nato pa so na parketu dvorane na Kodeljevem zagospodarile slovenske in evropske prvakinje. Krimovke se bodo v četrtfinalu pomerile z drugouvrščeno ekipo iz skupine A rusko Lado Toljati.

Drugi polčas so domače začele malo slabše, saj so v nekaj minutah izgubile tri žoge, kar so gostje izkoristile in se približale na 21:17. Krimovke so nato odgovorile s petimi zadetki zapored in v 47. minuti z igralko manj povedle s 26:17, kar je bila najvišja prednost na tekmi do takrat. Varovanke trenerja Toneta Tislja tudi po visokem vodstvu niso popuščale in srečanje dobile z visokih 35:25.

Tone Tiselj, trener Krima: "Z menjavami obramb in svežimi močmi s klopi smo želeli vseh 60 minut narekovati oster ritem, kar nam je uspelo. Veseli me, da nam gre vse bolje in bolje tudi v napadu, kar je odlična napoved pred četrtfinalom. Škoda, da ni več tekem, predvsem zaradi gledalcev, ki so nas znova nosili na rokah in si zaslužijo več rokometnih užitkov.

Nataša Derepasko (Krim): Kot vedno v rokometu je tudi tokrat odločila obramba. Na srečo smo bile natančne tudi v napadu, kar nam do zdaj ni uspevalo po načrtih. Ne obremenjujem se z možnimi nasprotnicami v četrtfinalu, saj moramo za nov naslov premagati prav vse po vrsti.

Tanja Logvin (Krim): Po slabših predstavah na začetku sezone nam gre zdaj kot po maslu, forma se vzpenja, na žalost pa je pred nami enomesečni premor. Kljub temu sem prepričana, da bomo podobne predstave kazale tudi v končnici.

Aleksandar Panov, trener Budučnosti: Odigrali smo v nasprotju z dogovorom. Vse do 15. minute smo imeli v rokah aktiven izid, tudi igra je bila boljša, potem pa smo padli pod pritisk gostiteljic, njihove agresivne igre in vse do konca se nam ni uspelo pobrati. Škoda, da smo prvi del končali z visokim porazom, saj sem sicer z našo igro zadovoljen.

Sandra Kolakovič, igralka Budučnosti: Letos se je bilo lepo vrniti v Ljubljano. Znova sem obudila bleščeče trenutke ob lanskem naslovu in tokrat sem se tudi z Budučnostjo želela prikazati v lepši luči. Čestitam svojim nekdanjim soigralkam za zmago in prvo mesto v skupini, danes so bile preprosto močnejše, a sem ob tem prepričana, da bi bila zgodba v morebitnem finalnem srečanju lahko tudi drugačna.