Tanja Oder (11) je bila najboljša strelka tekme. Foto: RTV SLO/A. P.
Ljudmila Bodnjeva
Ljudmila Bodnjeva je dosegla izjemno pomemben zadetek za 26:22. Foto: RTV SLO/A. P.
Robert Beguš
Robert Beguš prvo sezono vodi Krim. Zaenkrat dobro krmari. Foto: RTV SLO/A. P.
Krimovke izpolnile prvi cilj

Krimovke so začele poletno in v 8. minuti povedle s 6:1. Enako prednost so imele domače tudi še malo pred odmorom, ko je Tanja Oder z že 6. golom s sedemmetrovke povišala na 11:6. Odlično je branila Tanja Alizar, brez težav pa je deloval tudi napad. A v zadnjih minutah so domače preveč popustile, kar so gostje izkoristile in se približale le na gol (13:12).

Ljubljančanke so si nato odločilno prednost priigrale že po 10 minutah nadaljevanja, saj sta tokrat odlična Odrova in Agnes Siti iz protinapada poskrbeli za 21:15. Varovankam Roberta Beguša je uspel delni izid 5:0 v razmiku nekaj minut. Gostjam se do konca ni uspelo približati pod "kritične" tri gole. Tudi zato, ker so ostale brez svoje najbolj razpoložene igralke Mehlmannove (7), ki je dobila rdeči karton. Prvič je za krimovke v Ligi prvakinj zaigrala Dijana Golubić in s 4 goli nalogo dobro opravila.

Robert Beguš: "Dobro smo igrali v obrambi, tudi Tatjana Alizar je branila zelo dobro. Danes je šlo njej, jutri bo šlo Katalin Palinger, pojutrišnjem pa Sergeji Stefanišin. To je pač tako. Imamo pa še rezerve v napadu, kjer smo bili malce slabši, a še vedno smo dosegli 30 golov."

Tanja Oder: "Zavedale smo se, kje smo delale napake na prvi tekmi. Te smo v določenih trenutkih popravile. Začele smo agresivno v obrambi, le ob koncu
polčasa nam je koncentracija malce padla. Kar pa je razumljivo, saj smo imele prej zelo visok ritem. V drugem polčasu smo bile še bolj motivirane in na koncu po zaslugi dobre obrambe tudi zmagale."