Sergeja Stefanišin je ubranila 15 strelov in bila zlasti ob koncu tekme zelo razpoložena. Foto: MMC RTV SLO/T. O.
Tanja Oder
Tanja Oder je bila na začetku zelo razpoložena in je v prvih 10 minutah dosegla tri gole. Foto: Jure Makovec

Končni izid je na začetku zadnje minute po uspešno izvedeni sedemmetrovki postavila Andrea Lekić, z devetimi goli prva strelka tekme. Na drugi strani je Sergeja Stefanišin ubranila romunski napad. Zgrešen poskus Renate Mörtel je ponudil še eno priložnost gostjam, ki pa je niso izkoristile, saj je žoga zletela čez gol.

Krimovke so sijajno igrale zlasti v prvem polčasu, ko so ustavile Narciso Lecusanu in po seriji hitrih protinapadov največ vodile za pet golov: 17:12. Takrat se je razigrala vratarka Luminita Dinu, ki je bila prej v senci Stepanišine. Igralke Valcee so polčas končale s tremi zaporednimi goli in v 33. minuti izenačile na 17.

Tudi v nadaljevanju so imele večinoma rahlo prednost, vendar ne več kot dva gola. Pri 30:32 so imele napad, ki ga je ubranila Stefanišina, s 15 obrambami poleg Lekićeve prva igralka tekme. Po še eni njeni obrambi je Marina Vergeljuk v 56. minuti izenačila na 32.

Izjavi po tekmi:
Sergeja Stefanišin:
"Zelo malo jih je verjelo, da lahko zmagamo. V prvem polčasu smo igrali vrhunsko, sledil je padec in morale smo loviti tekmice. Sreča je bila na naši strani. Vedele smo, da le s trdo obrambo lahko zmagamo. Zadnjih pet minut smo pritisnile in tudi meni je bilo lažje braniti. Zdaj imamo 14 dni odmora, nato gremo v Gjöri po zmago."

Andrea Lekić: "Presrečne smo, to je pomembna zmaga za polfinale. Pokazale smo, kaj lahko naredimo, če smo že na začetku borbene. Upamo, da bomo presenetile tudi na gostovanju pri Györu in Budućnosti."