Katarina Krpež-Šlezak je bila s 13 zadetki najučinkovitejša igralka tekme. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljanska ekipa je drugič v tej sezoni na kolena položila Kastamonu, v Turčiji je bilo 23:24.

Varovanke Natalije Derapasko so proti najslabšemu moštvu v skupini B osvojile načrtovani točki in se začasno povzpele na šesto mesto v skupini, ki jim prinaša nastop v osmini finala.

Ljubljančanke so vse dvome o tretji zmagi (premagale so še moskovski CSKA) razrešile v prvi polovici tekme. Na krilih učinkovite srbske krilne igralke Katarine Krpež-Šlezak, ki je do odmora dosegla devet zadetkov, so imele lepo prednost 18:10.

V drugem polčasu se je bolj ali manj nadaljevala igra mačke z mišjo, končni izid zgovorno priča o neenakovrednem obračunu v Stožicah. Končna razlika bi bila lahko še višja, a je Derepasko priložnost za dokazovanje ponudila manj obremenjenim igralkam v tej sezoni. Ljubljančanke so največ vodile za enajst golov (29:18, 30:19, 33:22 in 34:23).

Poleg Krpež-Šlezak, ki je na koncu dosegla 13 zadetkov, je bila druga najučinkovitejša novinka v dresu Krima komaj 17-letna Betchaidelle Ngombele. V razmeroma kratkem času je v statistiko vpisala štiri gole.

Naslednjo tekmo bo Krim odigral v sredo, ko bo na preloženi tekmi 11. kroga gostoval v Metzu. Prihodnjo soboto bo odšel še na gostovanje k lanskim evropskim prvakinjam iz Kristiansanda.

Izjavi po tekmi

"Vesela sem, da smo zmagale in da smo zelo lepo odigrale prvi polčas. 45 minut smo odigrale natanko tako, kot smo se dogovorile - disciplinirano v obrambi in napadu. Mislim, da je to razlog za takšen izid. Nisem pa zadovoljna z zadnjimi 15 minutami naše obrambe," je po zmagi dejala Derepasko.

"Proti Turkinjam ni lahko igrati. Vesela sem za svojo in ekipno predstavo danes. Igrale smo kot eno in že od začetka odlično. V zadnjih 15 minutah nam je zbranost res nekoliko padla, vendar je najpomembnejša zmaga," je dodala Krpež-Šlezak.