David Špiler je bil najboljši strelec. Foto: RTV SLO

V 3. krogu Lige prvakov je imela Celje Pivovarna Laško, za katero ni igral Miladin Kozlina, kar nekaj težav le do 20. minute (8:8), saj obramba 5-1 ni dobro delovala. Po petem golu Edvarda Kokšarova je bila prednost končno prvič večja od enega zadetka (8:10), ob odmoru je bila "razdalja" že šest golov (11:17). Celjani so nato v prvih dvanajstih minutah drugega dela dokončno strli tekmeca in povedli s 25:15.

Beno Lapajne je zbral 13 obramb, odlična je bila zunanja linija Špiler-Furlan-Rezniček. Zlasti Vasja Furlan je poživil igro. Izkazal se je na mestu organiziratorja igre in dosegel pet golov. Uspešno se je po poškodbi vrnil tudi kapetan Kokšarov.

"Začeli smo premalo resno, v nadaljevanju je le steklo. Veseli me, da smo vso tekmo držali visok ritem in da so nekateri, ki so do zdaj manj igrali, dobro izkoristili svojo priložnost. Lapajne nas je tako v uvodnih minutah, ko smo igrali slabo držal v igri, večjo minutažo je izkoristil tudi Furlan. Izpostavil bi še Tomaša Reznička in Nikolo Kojiča," je povedal trener Tone Tiselj.

Prav ob koncu je bila celjska prednost tudi največja. V naslednjem krogu bodo slovenski prvaki gostovali pri švedskem Hammarbyju, tekma pa bo v soboto, 8. novembra.