David Miklavčič in soigralci so razočarani zapuščali Škofjo Loko. Foto: MMC RTV SLO

Gostje so suvereno začeli in v 14. minuti prišli do svoje najvišje prednosti na tekmi (6:9), ki pa so jo Škofjeločani izničili in že ob polčasu vodili s 16:13. Velenjčani so nato hitro v drugem polčasu izenačili na 16, vendar so se gostitelji v 45. minuti spet odlepili (23:19). Po odlični obrambi nad glavnim domačim igralcem Darkom Cingesarjem so se Velenjčani znova približali na 27:26. Enega odločilnih golov je nato iz skorajda nemogočega položaja z desnega krila dosegel Grega Jamnik za 28:26. "Osam" nato ni več uspelo izenačiti.

Pomembno zmago so dosegli tudi novinci iz Izole, ki so pred svojimi gledalci na kolena spravili Jeruzalem s 30:26. Celje PL nadaljuje zmagoviti niz, tokrat so ugnali Krško v gosteh z 21:27.