Anže Vrbinc je blestel v vratih Loke. Foto: Spletna stran Loke
Uroš Bundalo
Uroš Bundalo je bil neustavljiv s položaja krožnega napadalca. Foto: Spletna stran Loke

To je bil šele drugi poraz Velenjčanov v sezoni. Po zanesljivi zmagi Cimosa proti Trimu (37:31) je prednost Gorenja na vrhu lestvice le še tri točke.

Velenjčanom se je v dvorani Poden še kako poznala odsotnost prvega organizatorja igra Marka Bezjaka, ki se je poškodoval na tekmi s Poljsko in bo počival 6 tednov. Izid je bil nazadnje izenačen pri 10:10, nato pa so vseskozi vodili domači. V 33. minuti je Loka po golu Darka Cingesarja povedla že s +6 (19:13). Gostje so se nekajkrat približali le na -1, nazadnje pri 23:22 v 45. minuti. Popoln preobrat sta jim preprečila vratar Anže Vrbinc, ki je zbral 22 obramb, in Uroš Bundalo, ki je dosegel 9 golov.

"Atomski" drugi polčas Maribora
Maribor Branik je v Zlatorogu po sijajnem drugem polčasu, zabili so kar 20 golov, ugnal Celje PL s 33:30. Ob polčasu je bilo 16:13 za gostitelje.